100% натуральний продукт. Не містить ГМО, підсилювачів смаку та запаху, консервантів, барвників.
Кріп є найпоширенішим по всьому світу і, напевно, найвідомішою пряною трав'янистою рослиною. Воно являє собою високорослу траву з щільним пустотілим і жорстким стеблом, покритим дуже розвиненим пухнастим листям.
Рослина є однорічною, а отже, потребує регулярного підсіву. Цікаво, що робити це можна не лише навесні, а й під зиму. Як ароматичну приправу використовують всю рослину цілком, починаючи від щільного порожнього стебла і закінчуючи насінням, зібраним у суцвіття-парасольки. Кріп як свіжий, так і сушений використовують:
у консервуванні;
для приготування та прикраси салатів;
як спеція для супів, соусів і підлив.
Добре поєднується кріп з рибними та м'ясними стравами, а також овочами. Кріп сушений входить у багато ароматичних сумішей і добре поєднується з іншими пряними травами.
Розрізняють кілька сортів кропу, серед яких виділяють:
ранньостиглі, що відрізняються буйною зеленню («грибовський», «далекий», наприклад);
середньостиглі, що дають урожай зелені та «парасольок», серед яких вигідно виділяються такі сорти, як «кібрай» та «рішельє»;
пізні, що характеризуються пишністю зелені («алігатор», «буян», наприклад).
Всі ранньостиглі сорти придатні для підзимового посіву, але не можуть рости в закритому приміщенні, тоді як пізні сорти чудово почуваються в теплицях і навіть у кімнаті. Саме пізньостиглий кріп найчастіше хочуть мати городники, адже він дає найбагатший урожай, причому плодоношення триває досить довго – протягом чотирьох місяців.
Насіння кропу використовують у народній медицині при сильному кашлі, а також здуття живота у малюків.